Kõigi Eesti Ümber Eesti

Kõigi Eesti on alustamas üritustesarjaga 'Kõigi Eesti  ümber Eesti', mille raames käime kõigis maakonnakeskustes aruteluringe läbi viimas. Esimene neist, toimub juba 29 oktoobril Tartus: 

Tule ja arutame koos, mida me saaksime teha ja mida ei tohiks teha, et jõuda sellise Eestini, kus maa lastega täitmine ei tunduks enam keeruline ülesanne.

Otsime koos vastuseid küsimustele:
Mida on vaja, et Eestis sünniks rohkem lapsi, kellest kasvaksid rõõmsad elujaatavad täiskasvanud, kes tahaksid siin ka elada, töötada ja pere luua?
Mida teha, et siia naaseksid peredega Eestist lahkunud eestimaalased?
Kuidas saavutame selle, et Eestis tahaksid kanda kinnitada rahvusvahelised talendid?
Kas Tartu täidab Harjumaa lastega?
***
Eesti püsimajäämine on üks meie ühiskonna suuremaid muresid. 1. jaanuaril 2020 oli Eesti rahvaarv 1 328 976 inimest. Meie elanikkond kasvas vaid tänu sisserändele, kuna loomulik iive viis meie seast enam kui 1000 inimest. Täna elab Eestis 4156 inimest rohkem kui aasta tagasi.
Me tahame, et Eestis sünniks rohkem lapsi. Aga vaid sellest ei piisa, et ehitada jätkusuutlikku ühiskonda. Selleks, et tagada Eesti kestmine, peavad need lapsed olema õnnelikud ja kasvama üles rahulikus keskkonnas ja saama hea hariduse. Vaid nii saavad neist täiskasvanud, kes jõuavad Eestis oma unistuste saavutamise ning eneseteostuseni, aidates ehitada paremat tuleviku-Eestit meile kõigile.

Mida on vaja, et Eestis sünniks rohkem lapsi, kellest kasvaksid rõõmsad elujaatavad täiskasvanud, kes tahaksid siin ka elada, töötada ja pere luua, et siia naaseksid peredega Eestist lahkunud eestimaalased ning siin tahaksid kanda kinnitada rahvusvahelised talendid?
Meil on vaja riiki, mis on terve ja vägivallatu, hooliv ja turvaline. Meil on vaja ühiskonda, kus inimesed üksteist austavad, kus kaasamine ja teise arvamuse kuulamine on igapäevane. Vajame tulevikku vaatavat ühiskonda, mis väärtustaks haridust ja haritust, mõistaks, et mitmekesisus on edasiviiv väärtus ja teaks, et arutelust sünnib teineteisemõistmine.

Kodanikuühenduse Kõigi Eesti kõigile avatud üritus „Maa tuleb täita lastega?“, mis toimub 29. oktoobril Tartus Oskar Lutsu Raamatukogus algusega kell 17.30, otsib vastuseid küsimusele, kas tänane Eesti on maa, mille saaks täita lastega?

Arutleme Eesti inimestega koos, mida me saaksime paremini teha, et jõuda sellise Eestini, kus maa lastega täitmine ei tunduks enam keeruline ülesanne. Mida me ei tohiks teha? Kas Eesti on avatud ja sõbralik paik kõikidele siin elavatele lastele, hoolimata nende taustast ja kodusest keelest? Kas oskame ja tahame neist kasvatada täiskasvanud, kes peavad Eestit oma koduks, austavad ja armastavad oma kodumaad?